Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

MH-Huoltopalvelu Oy

Y-tunnus 2654632-7 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2014

MH-Huoltopalvelu Oy (Y-tunnus: 2654632-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nahkela. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (1,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 21,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,1 % ja ROE 17,2 %. Omavaraisuusaste oli 74,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
244 kEUR
-1,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
21,3 %
-2,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 154 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,99
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Marjalantie 46, Nahkela 04350
Verkkosivu
mh-huoltopalvelu.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.11.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Marjalantie 46, Nahkela 04350
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

MH-Huoltopalvelu Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto207273293247244 1,2%
Bruttokate103201177160157 1,9%
Liiketulos (EBIT)8,0075,053,058,052,0 10,3%
Nettotulos7,0060,041,046,042,0 8,7%
Oma pääoma yhteensä125175202232256 10,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)229265314348343 1,4%
Nettovelka-69,0-33,0- 108- 154- 154 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,86 %27,5 %18,1 %23,5 %21,3 % 9,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,94 %30,4 %18,3 %17,8 %15,1 % 15,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)5,51 %40,0 %21,8 %21,2 %17,2 % 18,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)5,95 %49,0 %27,8 %26,9 %21,2 % 21,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-7,3447,726,126,819,0 29,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste54,3 %66,0 %64,5 %66,9 %74,4 % 11,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-55,2 %-18,9 %-53,5 %-66,4 %-60,2 % 9,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %15,0 %20,1 %0,683 %-16,2 %-27,5 % 69,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,102,822,521,681,99 18,5%
Current ratio2,103,122,652,012,60 29,4%
Rahat ja rahavarat74,035,0109155155 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)15,934,841,153,225,4 52,3%
Nettokäyttöpääoma %54,1 %51,3 %57,3 %46,6 %57,0 % 22,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.