Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

BM NORD Oy

Y-tunnus 2652124-2 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 2014

BM NORD Oy (Y-tunnus: 2652124-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (14,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,0 % ja ROE 41,0 %. Omavaraisuusaste oli 22,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
581 kEUR
+14,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,38 %
+0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,11
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lehtikallio 4 A 27, Vantaa 01640
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
4.11.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Lehtikallio 4 A 27, Vantaa 01640
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

BM NORD Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto520609549508581 14,4%
Bruttokate423471311286300 4,9%
Liiketulos (EBIT)39,080,0-22,03,008,00 166,7%
Nettotulos39,080,0-22,03,008,00 166,7%
Oma pääoma yhteensä76,083,040,028,011,0 60,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11712872,058,049,0 15,5%
Nettovelka-1,00-79,0-4,00-4,00-4,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,50 %13,1 %-4,01 %0,591 %1,38 % 133,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,9 %65,3 %-22,0 %4,62 %15,0 % 224,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)56,5 %101 %-35,8 %8,82 %41,0 % 364,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)56,9 %100 %-35,8 %9,23 %43,2 % 368,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)33,172,8-29,9-0,7845,35 782,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste65,0 %65,4 %54,8 %46,7 %22,4 % 52,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-1,32 %-95,2 %-10,0 %-14,3 %-36,4 % 154,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %7,69 %-5,75 %5,28 %5,51 %5,85 % 6,2%
Maksuvalmius
Quick ratio2,662,771,941,721,11 35,5%
Current ratio2,662,771,941,721,11 35,5%
Rahat ja rahavarat1,0079,04,004,004,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)74,424,638,633,822,0 34,9%
Nettokäyttöpääoma %13,1 %12,8 %5,65 %4,53 %0,688 % 84,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.