Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Nyström Trading Oy

Y-tunnus 2645253-1 47.72 Jalkineiden ja nahkatavaroiden vähittäiskauppa Perustettu 2014

Nyström Trading Oy (Y-tunnus: 2645253-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 47.72 Jalkineiden ja nahkatavaroiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 55,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 25,6 % ja ROE 35,6 %. Omavaraisuusaste oli 41,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 65,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
92,0 kEUR
+3,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
55,4 %
-0,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
120 kEUR
+233 % vs. 2024
Quick ratio 2025
65,0
-36,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Härkähaankuja 14, Vantaa 01730
Verkkosivu
www.nystromtrading.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.72 Jalkineiden ja nahkatavaroiden vähittäiskauppa
Sijainti
Härkähaankuja 14, Vantaa 01730
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Nyström Trading Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10210392,089,092,0 3,4%
Bruttokate10710291,087,094,0 8,0%
Liiketulos (EBIT)19,065,053,050,051,0 2,0%
Nettotulos15,052,042,041,040,0 2,4%
Oma pääoma yhteensä18,065,089,0105120 14,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)46,080,097,0105294 180,0%
Nettovelka-8,00-53,0-81,0-90,0120 233,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,6 %63,1 %57,6 %56,2 %55,4 % 1,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)41,4 %103 %59,9 %51,5 %25,6 % 50,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)148 %125 %54,5 %42,3 %35,6 % 15,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)51,1 %114 %64,6 %53,9 %25,7 % 52,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,748,335,031,831,1 2,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste39,1 %82,3 %91,8 %99,1 %41,0 % 58,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-44,4 %-81,5 %-91,0 %-85,7 %100 % 216,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-0,980 %-46,6 %-79,3 %- 100 %132 % 232,0%
Maksuvalmius
Quick ratio5,5714,611,510165,0 35,6%
Current ratio5,5714,611,510165,0 35,6%
Rahat ja rahavarat29,062,081,090,052,0 42,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,628,339,728,739,7 38,3%
Nettokäyttöpääoma %31,4 %66,0 %91,3 %112 %69,6 % 37,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.