Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

T&M Moniapu Oy

Y-tunnus 2642685-1 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta Perustettu 2014

T&M Moniapu Oy (Y-tunnus: 2642685-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,0 mEUR (32,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 12,4 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 30,8 % ja ROE 29,7 %. Omavaraisuusaste oli 69,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 968 kEUR
+32,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,4 %
-1,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 446 kEUR
-33,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,08
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Jaakonkatu 15, Hämeenlinna 13100
Verkkosivu
Www.xxx.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
20.9.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta
Sijainti
Jaakonkatu 15, Hämeenlinna 13100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

T&M Moniapu Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5801 0091 6371 4881 968 32,3%
Bruttokate257329438550625 13,6%
Liiketulos (EBIT)91,0154198210245 16,7%
Nettotulos73,0123158167159 4,8%
Oma pääoma yhteensä162255363480589 22,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)287457577761861 13,1%
Nettovelka- 126- 108- 363- 335- 446 33,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,7 %15,3 %12,1 %14,1 %12,4 % 12,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)36,0 %41,4 %38,3 %31,5 %30,8 % 2,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)52,0 %59,0 %51,1 %39,6 %29,7 % 25,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)65,2 %74,0 %64,1 %50,1 %45,2 % 9,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)61,7108134133150 12,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste66,7 %65,2 %70,3 %66,6 %69,3 % 4,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-77,8 %-42,4 %- 100 %-69,8 %-75,7 % 8,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %9,32 %-9,10 %-3,63 %-10,8 % 197,5%
Maksuvalmius
Quick ratio3,423,083,632,813,08 9,6%
Current ratio2,272,262,672,412,91 20,7%
Rahat ja rahavarat126108363335446 33,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)90,011343,082,742,8 48,2%
Nettokäyttöpääoma %27,6 %25,2 %21,8 %26,6 %22,7 % 14,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.