Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Härihäll Vattenandelslag

Y-tunnus 2641411-3 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 2014

Härihäll Vattenandelslag (Y-tunnus: 2641411-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hirvlax. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -33,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -1,7 % ja ROE -100,0 %. Omavaraisuusaste oli 1,6 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-33,3 %
+66,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
50,0 kEUR
+2,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Monäsvägen 394, Hirvlax 66970
Perustettu
7.9.2014
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Monäsvägen 394, Hirvlax 66970
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Härihäll Vattenandelslag · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,002,002,002,003,00 50,0%
Bruttokate3,002,001,001,002,00 100,0%
Liiketulos (EBIT)1,000-2,00-2,00-1,00 50,0%
Nettotulos1,000-2,00-2,00-1,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä5,005,003,001,001,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)64,064,059,057,060,0 5,3%
Nettovelka49,048,048,049,050,0 2,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,0 %0 %- 100 %- 100 %-33,3 % 66,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,54 %0 %-3,25 %-3,45 %-1,71 % 50,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,2 %0 %-50,0 %- 100 %- 100 % 0,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,54 %0 %-3,28 %-3,48 %-1,72 % 50,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-5,24-5,96-7,96-7,49-6,30 15,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste7,94 %7,94 %5,08 %1,79 %1,64 % 8,4%
Nettovelkaantumisaste (%)980 %960 %1 600 %4 900 %5 000 % 2,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1 225 %2 400 %2 450 %2 450 %1 700 % 30,6%
Maksuvalmius
Quick ratio007,00010,0-
Current ratio007,00010,0-
Rahat ja rahavarat9,0010,07,006,009,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000122-
Nettokäyttöpääoma %225 %500 %300 %300 %300 % 0,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.