Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lahden Graafinen Oy

Y-tunnus 2640417-7 18.13 Painamista ja julkaisemista edeltävät palvelut Perustettu 2014

Lahden Graafinen Oy (Y-tunnus: 2640417-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 18.13 Painamista ja julkaisemista edeltävät palvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (64,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 283,0 % (EBIT 1,2 mEUR) ja nettotulos 1,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 85,8 % ja ROE 77,5 %. Omavaraisuusaste oli 91,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
441 kEUR
-64,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
283 %
+263,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 814 kEUR
-17,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,96
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mustapuronkatu 18 A, Lahti 15300
Verkkosivu
www.lahdengraafinen.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
9.9.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Päätoimiala
18.13 Painamista ja julkaisemista edeltävät palvelut
Sijainti
Mustapuronkatu 18 A, Lahti 15300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lahden Graafinen Oy · 18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 0621 0671 2611 257441 64,9%
Bruttokate8187789309591 503 56,7%
Liiketulos (EBIT)31,047,01552401 248 420,0%
Nettotulos20,034,01251921 010 426,0%
Oma pääoma yhteensä6346166918331 774 113,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8147609001 0131 937 91,2%
Nettovelka- 375- 347- 408- 693- 814 17,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,92 %4,40 %12,3 %19,1 %283 % 1381,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,51 %5,97 %19,0 %25,8 %85,8 % 232,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,10 %5,44 %19,1 %25,2 %77,5 % 207,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,08 %6,96 %23,7 %32,5 %97,2 % 199,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-53,9-32,062,7121920 660,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,2 %81,1 %76,6 %82,1 %91,5 % 11,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-59,1 %-56,3 %-59,0 %-83,2 %-45,9 % 44,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-25,4 %-21,5 %-15,6 %-40,7 %- 147 % 261,2%
Maksuvalmius
Quick ratio3,853,943,514,774,96 4,0%
Current ratio4,094,223,655,024,96 1,2%
Rahat ja rahavarat447373408693814 17,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)33,048,289,250,21,66 96,7%
Nettokäyttöpääoma %43,7 %43,5 %36,5 %29,6 %15,6 % 47,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.