Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

APH Urakointi Oy

Y-tunnus 2639421-2 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 2014

APH Urakointi Oy (Y-tunnus: 2639421-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kaaro. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,0 % ja ROE 3,3 %. Omavaraisuusaste oli 57,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,33 %
+95,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-50,0 kEUR
-13,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,30
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Haapasaarentie 680, Kaaro 26410
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.8.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Haapasaarentie 680, Kaaro 26410
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

APH Urakointi Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto38,028,020,08,0012,0 50,0%
Bruttokate29,024,016,04,0010,0 150,0%
Liiketulos (EBIT)21,013,07,00-7,001,00 114,3%
Nettotulos17,011,06,00-7,001,00 114,3%
Oma pääoma yhteensä21,031,037,030,031,0 3,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)35,051,051,049,053,0 8,2%
Nettovelka-29,0-47,0-43,0-44,0-50,0 13,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)55,3 %46,4 %35,0 %-87,5 %8,33 % 109,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)89,4 %30,2 %13,7 %-14,0 %1,96 % 114,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)142 %42,3 %17,6 %-20,9 %3,28 % 115,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)183 %51,0 %21,2 %-21,5 %3,33 % 115,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)16,79,013,07-10,5-1,84 82,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste58,3 %60,8 %69,8 %61,2 %57,4 % 6,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 138 %- 152 %- 116 %- 147 %- 161 % 9,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-36,8 %-96,4 %- 135 %- 313 %- 225 % 28,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,332,553,192,582,30 10,9%
Current ratio2,332,553,192,582,30 10,9%
Rahat ja rahavarat29,047,043,044,050,0 13,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)48,026,154,845,60 100,0%
Nettokäyttöpääoma %52,6 %111 %175 %375 %250 % 33,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.