Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fancy Dream Oy

Y-tunnus 2632131-2 96.22 Kauneudenhoitopalvelut Perustettu 2014

Fancy Dream Oy (Y-tunnus: 2632131-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nummela. Yritys toimii toimialalla 96.22 Kauneudenhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (57,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 23,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,5 % ja ROE 100,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
17,0 kEUR
-57,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
23,5 %
-19,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
14,0 kEUR
-36,4 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Pisteenkaari 4, Nummela 03100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.7.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.22 Kauneudenhoitopalvelut
Sijainti
Pisteenkaari 4, Nummela 03100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fancy Dream Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,032,036,040,017,0 57,5%
Bruttokate6,0025,031,032,013,0 59,4%
Liiketulos (EBIT)-2,005,0017,017,04,00 76,5%
Nettotulos-2,005,0017,016,04,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä-56,0-51,0-33,0-18,0-13,0 27,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4,005,007,005,003,00 40,0%
Nettovelka56,054,038,022,014,0 36,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-18,2 %15,6 %47,2 %42,5 %23,5 % 44,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-3,48 %8,62 %35,4 %54,0 %20,5 % 62,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-80,0 %111 %283 %267 %100 % 62,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-3,54 %8,77 %35,4 %54,0 %20,5 % 62,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,194,9116,516,23,43 78,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,3 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)5 600 %5 400 %3 800 %2 200 %1 400 % 36,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %527 %169 %106 %55,0 %82,4 % 49,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,500000-
Current ratio2,000000-
Rahat ja rahavarat1,002,003,002,002,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %18,2 %15,6 %19,4 %12,5 %17,6 % 40,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.