Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lapin puunkaatopalvelut Oy

Y-tunnus 2631209-6 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta Perustettu 2014

Lapin puunkaatopalvelut Oy (Y-tunnus: 2631209-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Saarenkylä. Yritys toimii toimialalla 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (133,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 95,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 26,3 % ja ROE 173,9 %. Omavaraisuusaste oli -72,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
21,0 kEUR
+133 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
95,2 %
+17,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
43,0 kEUR
-6,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,750
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Joulutontuntie 15, Saarenkylä 96900
Verkkosivu
www.lapinpuunkaatopalvelut.fi
Perustettu
14.7.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta
Sijainti
Joulutontuntie 15, Saarenkylä 96900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lapin puunkaatopalvelut Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,507,009,0021,0 133,3%
Bruttokate06,007,009,0021,0 133,3%
Liiketulos (EBIT)-1,785,005,007,0020,0 185,7%
Nettotulos-3,435,005,007,0020,0 185,7%
Oma pääoma yhteensä- 106-85,0-81,0-74,0-55,0 25,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,74,001,002,0021,0 950,0%
Nettovelka10560,054,046,043,0 6,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-17,0 %0 %71,4 %77,8 %95,2 % 22,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-1,44 %5,76 %7,02 %8,86 %26,3 % 196,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-17,4 %56,6 %200 %467 %174 % 62,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-1,74 %7,24 %10,4 %13,9 %42,1 % 202,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,525,117,279,5522,5 135,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-88,6 %-95,5 %-98,8 %-96,1 %-72,4 % 24,7%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %6 000 %5 400 %4 600 %4 300 % 6,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1 139 %0 %1 171 %833 %338 % 59,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1100,1140,02940,06900,750 987,0%
Current ratio0,1100,1140,02940,06900,750 987,0%
Rahat ja rahavarat01,0002,005,00 150,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)78,2000278-
Nettokäyttöpääoma %- 208 %0 %- 471 %- 300 %-33,3 % 88,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.