Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

247 Satakunnan Turvapalvelut Oy

Y-tunnus 2630610-4 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut Perustettu 2014

247 Satakunnan Turvapalvelut Oy (Y-tunnus: 2630610-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,5 mEUR (3,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,8 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,6 % ja ROE 21,2 %. Omavaraisuusaste oli 68,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,6), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 482 kEUR
+3,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,82 %
+2,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-92,0 kEUR
+34,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,612
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Satakunnankatu 31, Pori 28130
Verkkosivu
www.satakunnanturvapalvelut.fi
Henkilöstö
45 (2025)
Perustettu
9.7.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut
Sijainti
Satakunnankatu 31, Pori 28130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

247 Satakunnan Turvapalvelut Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2 8983 0922 3152 3932 482 3,7%
Bruttokate2 5292 7022 0312 1502 213 2,9%
Liiketulos (EBIT)19421883,0152219 44,1%
Nettotulos15717569,0146208 42,5%
Oma pääoma yhteensä7118298329121 047 14,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 2271 4051 2691 3681 538 12,4%
Nettovelka- 128- 108- 140- 141-92,0 34,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,69 %7,05 %3,59 %6,35 %8,82 % 38,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,6 %16,7 %6,81 %13,6 %19,6 % 44,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)23,9 %22,7 %8,31 %16,7 %21,2 % 26,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)29,4 %28,2 %10,8 %20,2 %28,6 % 41,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)97,0106-13,644,586,6 94,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,9 %59,0 %65,5 %66,7 %68,0 % 1,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-18,0 %-13,0 %-16,8 %-15,5 %-8,79 % 43,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %13,1 %14,8 %12,2 %12,5 %15,5 % 24,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9691,021,110,9670,612 36,7%
Current ratio1,001,021,110,9670,612 36,7%
Rahat ja rahavarat137121156158109 31,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)43,141,033,030,724,0 21,8%
Nettokäyttöpääoma %0,0690 %0,356 %2,03 %-0,627 %-7,70 % 1128,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.