Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

MotorMilker Oy

Y-tunnus 2624944-5 01.50 Yhdistetty kasvinviljely ja kotieläintalous Perustettu 2014

MotorMilker Oy (Y-tunnus: 2624944-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Haapajärvi. Yritys toimii toimialalla 01.50 Yhdistetty kasvinviljely ja kotieläintalous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (161,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 59,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,0 % ja ROE 7,9 %. Omavaraisuusaste oli 72,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
47,0 kEUR
+161 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
59,6 %
-68,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
32,0 kEUR
-40,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,239
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kumisevantie 192, Haapajärvi 85800
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.6.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Päätoimiala
01.50 Yhdistetty kasvinviljely ja kotieläintalous
Sijainti
Kumisevantie 192, Haapajärvi 85800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

MotorMilker Oy · 01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1646,1436,018,047,0 161,1%
Bruttokate077,770,058,078,0 34,5%
Liiketulos (EBIT)95,040,140,023,028,0 21,7%
Nettotulos71,029,926,014,020,0 42,9%
Oma pääoma yhteensä221233240254255 0,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)390367359348351 0,9%
Nettovelka70,010827,054,032,0 40,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)57,9 %653 %111 %128 %59,6 % 53,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,9 %10,6 %11,0 %6,51 %8,01 % 23,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)36,5 %13,2 %11,0 %5,67 %7,86 % 38,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)26,8 %11,8 %12,4 %7,62 %9,09 % 19,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)39,52,03-3,56-9,26-7,49 19,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste56,8 %63,4 %67,0 %73,0 %72,4 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)31,7 %46,3 %11,3 %21,3 %12,5 % 41,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %82,3 %1 966 %272 %478 %177 % 63,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7690,5510,2820,2400,239 0,4%
Current ratio0,7690,5510,2820,2400,239 0,4%
Rahat ja rahavarat33,013,720,08,0014,0 75,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)31,2623000-
Nettokäyttöpääoma %-9,15 %- 365 %- 142 %- 211 %- 115 % 45,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.