Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jau Jau Icelandic Horses Oy

Y-tunnus 2620933-9 93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta Perustettu 2014

Jau Jau Icelandic Horses Oy (Y-tunnus: 2620933-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Järvenpää. Yritys toimii toimialalla 93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (5,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,5 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 60,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,6), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
251 kEUR
-5,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,797 %
-3,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1,00 kEUR
+133 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,600
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kaskelantie 669, Järvenpää 04430
Verkkosivu
www.jaujau.com
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
12.5.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Sijainti
Kaskelantie 669, Järvenpää 04430
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jau Jau Icelandic Horses Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto271246246266251 5,6%
Bruttokate1591480173132 23,7%
Liiketulos (EBIT)-7,43-6,00012,02,00 83,3%
Nettotulos-9,55-7,00011,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä14,58,005,0023,023,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)51,441,0051,038,0 25,5%
Nettovelka-19,6-5,00-5,00-3,001,00 133,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,74 %-2,44 %0 %4,51 %0,797 % 82,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-17,0 %-13,0 %0 %23,5 %4,49 % 80,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-49,6 %-62,2 %0 %39,3 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-32,5 %-31,9 %0 %38,7 %6,35 % 83,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-9,70-7,95-1,6111,5-1,03 109,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste28,2 %19,5 %100 %44,2 %60,5 % 36,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 135 %-62,5 %- 100 %-13,0 %4,35 % 133,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %4,12 %7,72 %0 %6,39 %2,79 % 56,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,150,58300,7500,600 20,0%
Current ratio1,150,58300,7500,600 20,0%
Rahat ja rahavarat25,814,0012,08,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %1,65 %-4,07 %0 %-1,88 %-2,39 % 27,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.