Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SUKEVAN KONEASEMA OY

Y-tunnus 2610995-2 02.20 Puunkorjuu Perustettu 2014

SUKEVAN KONEASEMA OY (Y-tunnus: 2610995-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sukeva. Yritys toimii toimialalla 02.20 Puunkorjuu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (28,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 19,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,0 % ja ROE 40,0 %. Omavaraisuusaste oli 18,8 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
46,0 kEUR
-28,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,6 %
+10,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
181 kEUR
+34,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Järvenpääntie 128, Sukeva 74340
Perustettu
11.3.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.20 Puunkorjuu
Sijainti
Järvenpääntie 128, Sukeva 74340
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SUKEVAN KONEASEMA OY · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto47,056,052,064,046,0 28,1%
Bruttokate42,037,041,035,027,0 22,9%
Liiketulos (EBIT)2,003,004,006,009,00 50,0%
Nettotulos01,001,0002,00-
Oma pääoma yhteensä2,003,003,004,006,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)67,083,084,0142192 35,2%
Nettovelka41,044,066,0135181 34,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,26 %5,36 %7,69 %9,38 %19,6 % 109,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,61 %4,00 %4,79 %5,31 %5,99 % 12,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %40,0 %33,3 %0 %40,0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,36 %5,31 %5,48 %5,33 %6,02 % 12,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-4,34-1,82-2,05-1,76-4,53 157,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste47,1 %39,3 %39,8 %23,8 %18,8 % 21,0%
Nettovelkaantumisaste (%)2 050 %1 467 %2 200 %3 375 %3 017 % 10,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %123 %114 %129 %211 %398 % 88,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4710,85013,008,00-
Current ratio0,4710,85013,008,00-
Rahat ja rahavarat8,0017,013,04,003,00 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-19,1 %-5,36 %23,1 %21,9 %30,4 % 38,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.