Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Servicestation S Eriksson Ab

Y-tunnus 2609313-7 47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa Perustettu 2014

Servicestation S Eriksson Ab (Y-tunnus: 2609313-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Taalintehdas. Yritys toimii toimialalla 47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (74,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -140,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -15,8 % ja ROE -16,1 %. Omavaraisuusaste oli 95,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
10,0 kEUR
-74,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 140 %
-132,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-15,0 kEUR
+55,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,00
-34,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Strandvägen 1, Taalintehdas 25900
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.3.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa
Sijainti
Strandvägen 1, Taalintehdas 25900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Servicestation S Eriksson Ab · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto36,042,042,039,010,0 74,4%
Bruttokate41,042,042,039,010,0 74,4%
Liiketulos (EBIT)4,005,000-3,00-14,0 366,7%
Nettotulos4,005,000-3,00-14,0 366,7%
Oma pääoma yhteensä12411910998,076,0 22,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13311911598,079,0 19,4%
Nettovelka-67,0-53,0-50,0-34,0-15,0 55,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)11,1 %11,9 %0 %-7,69 %- 140 % 1720,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,03 %3,97 %0 %-2,82 %-15,8 % 460,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,15 %4,12 %0 %-2,90 %-16,1 % 455,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,43 %4,13 %0 %-2,90 %-16,3 % 462,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-15,5-6,73-11,3-13,3-23,3 75,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste93,2 %99,2 %95,6 %99,0 %95,0 % 4,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-54,0 %-44,5 %-45,9 %-34,7 %-19,7 % 43,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 161 %- 124 %- 107 %-84,6 %- 110 % 30,0%
Maksuvalmius
Quick ratio8,0059,011,039,05,00 87,2%
Current ratio8,0059,011,039,05,00 87,2%
Rahat ja rahavarat67,053,050,034,015,0 55,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)017,4000-
Nettokäyttöpääoma %175 %138 %119 %97,4 %160 % 64,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.