Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pellinge Boat Service Oy Ab Jonas & Börje Gustafsson

Y-tunnus 2606453-9 93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta Perustettu 2014

Pellinge Boat Service Oy Ab Jonas & Börje Gustafsson (Y-tunnus: 2606453-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pellinki. Yritys toimii toimialalla 93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (12,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,4 % ja ROE 19,6 %. Omavaraisuusaste oli 37,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
131 kEUR
+12,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,34 %
-6,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+83,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,513
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sandholmsvägen 121, Pellinki 07370
Verkkosivu
www.veneentalvisailytys.fi
Perustettu
1.2.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta
Sijainti
Sandholmsvägen 121, Pellinki 07370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pellinge Boat Service Oy Ab Jonas & Börje Gustafsson · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10695,0112116131 12,9%
Bruttokate62,044,048,080,076,0 5,0%
Liiketulos (EBIT)7,00-11,0-5,0014,07,00 50,0%
Nettotulos5,00-12,0-6,0014,05,00 64,3%
Oma pääoma yhteensä30,015,09,0023,028,0 21,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)65,066,086,080,074,0 7,5%
Nettovelka-14,014,06,00-6,00-1,00 83,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,60 %-11,6 %-4,46 %12,1 %5,34 % 55,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,1 %-15,3 %-6,58 %18,1 %10,4 % 42,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)17,5 %-53,3 %-50,0 %87,5 %19,6 % 77,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)24,6 %-29,4 %-14,9 %47,6 %22,9 % 51,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,45-13,8-8,7811,42,50 78,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste45,5 %22,4 %10,5 %28,0 %37,8 % 35,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-46,7 %93,3 %66,7 %-26,1 %-3,57 % 86,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,8 %43,2 %57,1 %33,6 %29,0 % 13,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,221,070,6210,8220,513 37,6%
Current ratio1,221,070,6210,8220,513 37,6%
Rahat ja rahavarat14,011,013,020,08,00 60,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)79,238,445,628,316,7 41,0%
Nettokäyttöpääoma %7,55 %2,11 %-19,6 %-6,90 %-14,5 % 110,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.