Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

J&J Vallirinne Oy

Y-tunnus 2605093-8 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2014

J&J Vallirinne Oy (Y-tunnus: 2605093-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (2,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 28,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 29,8 % ja ROE 39,0 %. Omavaraisuusaste oli 55,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
311 kEUR
-2,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
28,6 %
-5,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
78,0 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,76
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Torpantie 34, Oulu 90230
Verkkosivu
www.openar.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
14.2.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Torpantie 34, Oulu 90230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

J&J Vallirinne Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto190218301318311 2,2%
Bruttokate260222306329326 0,9%
Liiketulos (EBIT)77,051,092,010989,0 18,3%
Nettotulos61,041,062,083,075,0 9,6%
Oma pääoma yhteensä141141144180205 13,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)152162209315369 17,1%
Nettovelka- 120- 11519,052,078,0 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,5 %23,4 %30,6 %34,3 %28,6 % 16,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)63,4 %32,5 %49,6 %41,6 %29,8 % 28,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)53,5 %29,1 %43,5 %51,2 %39,0 % 23,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)67,5 %36,0 %54,3 %44,9 %31,8 % 29,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)53,827,759,868,343,7 36,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,8 %87,6 %68,6 %57,0 %55,6 % 2,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-85,1 %-81,6 %13,2 %28,9 %38,0 % 31,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-57,4 %-43,6 %10,3 %24,8 %30,2 % 21,8%
Maksuvalmius
Quick ratio11,96,452,191,481,76 18,9%
Current ratio11,96,452,191,481,76 18,9%
Rahat ja rahavarat12011535,057,070,0 22,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)01,6713,312,61,17 90,7%
Nettokäyttöpääoma %63,2 %50,0 %8,31 %7,23 %8,68 % 20,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.