Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Icecube Invest Oy

Y-tunnus 2598390-4 47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa Perustettu 2013

Icecube Invest Oy (Y-tunnus: 2598390-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salo. Yritys toimii toimialalla 47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (10,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 41,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,9 % ja ROE 28,9 %. Omavaraisuusaste oli 41,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
298 kEUR
+10,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
41,6 %
-4,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1 457 kEUR
-11,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,185
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Turuntie 19, Salo 24240
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.11.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa
Sijainti
Turuntie 19, Salo 24240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Icecube Invest Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto90,063,0282270298 10,4%
Bruttokate82,0365243228252 10,5%
Liiketulos (EBIT)43,0364164125124 0,8%
Nettotulos24,0287313290209 27,9%
Oma pääoma yhteensä23,078,0385645803 24,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5431442 3322 3722 367 0,2%
Nettovelka504- 1441 8731 6461 457 11,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)47,8 %578 %58,2 %46,3 %41,6 % 10,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,65 %106 %36,8 %17,6 %12,9 % 26,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,97 %568 %135 %56,3 %28,9 % 48,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,82 %120 %38,1 %17,8 %13,1 % 26,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-20,7242153-93,8- 102 8,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste4,22 %53,8 %24,2 %34,8 %41,5 % 19,3%
Nettovelkaantumisaste (%)2 191 %- 185 %486 %255 %181 % 29,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %577 %- 122 %671 %620 %509 % 17,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,03532,150,2630,3350,185 44,8%
Current ratio0,03532,150,2630,3350,185 44,8%
Rahat ja rahavarat3,0014455,055,047,0 14,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00016,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %-91,1 %122 %-98,2 %- 102 %-93,3 % 8,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.