Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Täyskäsi Oy

Y-tunnus 2597089-8 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta Perustettu 2014

Täyskäsi Oy (Y-tunnus: 2597089-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,0 mEUR (97,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,1 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,7 % ja ROE 17,3 %. Omavaraisuusaste oli 27,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,6), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 049 kEUR
+97,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,1 %
+29,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 173 kEUR
-186 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,607
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tulvakuja 6 B, Espoo 02780
Perustettu
14.1.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Sijainti
Tulvakuja 6 B, Espoo 02780
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Täyskäsi Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3675396115311 049 97,6%
Bruttokate55,052,094,0-59,0193 427,1%
Liiketulos (EBIT)53,050,092,0-62,0190 406,5%
Nettotulos55,041,074,0-63,0162 357,1%
Oma pääoma yhteensä- 219- 178- 104- 168-6,00 96,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6897389028371 032 23,3%
Nettovelka35,043,0212202- 173 185,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,4 %9,28 %15,1 %-11,7 %18,1 % 254,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,66 %5,48 %9,68 %-6,17 %18,7 % 403,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,4 %5,75 %9,02 %-7,25 %17,3 % 338,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)19,7 %17,6 %32,8 %-21,8 %67,3 % 408,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)52,034,862,9-80,1154 292,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste9,57 %14,5 %20,0 %14,0 %27,0 % 92,9%
Nettovelkaantumisaste (%)3 500 %4 300 %10 000 %10 000 %-17 300 % 273,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %180 %125 %153 %174 %55,5 % 68,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4010,3830,1010,1290,607 370,5%
Current ratio1,101,171,251,161,37 18,1%
Rahat ja rahavarat25024273,083,0458 451,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %17,7 %19,7 %29,3 %22,0 %26,4 % 20,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.