Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rauhalan Kartano Oy

Y-tunnus 2596390-3 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2014

Rauhalan Kartano Oy (Y-tunnus: 2596390-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Luoma. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (56,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 54,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,6 % ja ROE 17,8 %. Omavaraisuusaste oli 6,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
97,0 kEUR
+56,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
54,6 %
+33,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
481 kEUR
-15,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,50
-0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rauhalantie 161, Luoma 02440
Perustettu
13.1.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Rauhalantie 161, Luoma 02440
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rauhalan Kartano Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto63,075,084,062,097,0 56,5%
Bruttokate63,075,084,062,097,0 56,5%
Liiketulos (EBIT)-6,005,007,0013,053,0 307,7%
Nettotulos-6,005,007,0013,053,0 307,7%
Oma pääoma yhteensä-41,0-39,0-32,0-19,034,0 278,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)682648594561529 5,7%
Nettovelka715672615572481 15,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-9,52 %6,67 %8,33 %21,0 %54,6 % 160,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-0,803 %0,709 %1,07 %2,16 %9,56 % 342,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)-0,846 %0,752 %1,13 %2,25 %17,8 % 691,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-0,805 %0,715 %1,08 %2,16 %9,61 % 344,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-75,5-59,4-53,4-42,90,119 100,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-5,66 %-5,68 %-5,11 %-3,28 %6,44 % 296,3%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %10 000 %10 000 %1 415 % 85,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1 138 %908 %736 %926 %500 % 46,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,502,002,673,002,50 16,7%
Current ratio3,502,002,673,002,50 16,7%
Rahat ja rahavarat7,006,008,006,009,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)053,5000-
Nettokäyttöpääoma %7,94 %12,0 %5,95 %6,45 %6,19 % 4,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.