Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fendurex Oy

Y-tunnus 2593526-7 77.39 Muualla luokittelematon muu koneiden ja laitteiden vuokraus ja leasing Perustettu 2014

Fendurex Oy (Y-tunnus: 2593526-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sastamala. Yritys toimii toimialalla 77.39 Muualla luokittelematon muu koneiden ja laitteiden vuokraus ja leasing. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (6,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 32,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,9 % ja ROE 16,2 %. Omavaraisuusaste oli 98,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 42,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
128 kEUR
+6,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
32,0 %
-13,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-36,0 kEUR
-620 % vs. 2024
Quick ratio 2025
42,3
+38,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Huhtaniituntie 11, Sastamala 38250
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.1.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
77 Vuokraus- ja leasingtoiminta
Päätoimiala
77.39 Muualla luokittelematon muu koneiden ja laitteiden vuokraus ja leasing
Sijainti
Huhtaniituntie 11, Sastamala 38250
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fendurex Oy · 77 Vuokraus- ja leasingtoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto53,00161120128 6,7%
Bruttokate-52,048,071,058,050,0 13,8%
Liiketulos (EBIT)- 10314,052,055,041,0 25,5%
Nettotulos- 10315,052,051,033,0 35,3%
Oma pääoma yhteensä106121163200208 4,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)172153189247211 14,6%
Nettovelka-3,00-13,0-5,00-5,00-36,0 620,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 194 %0 %32,3 %45,8 %32,0 % 30,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-49,0 %9,23 %31,0 %25,7 %17,9 % 30,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-65,6 %13,2 %36,6 %28,1 %16,2 % 42,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-65,6 %13,3 %37,7 %30,9 %20,0 % 35,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 1233,9740,635,714,1 60,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste65,4 %79,1 %85,3 %81,6 %98,1 % 20,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-2,83 %-10,7 %-3,07 %-2,50 %-17,3 % 592,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %121 %0 %14,3 %33,3 %-25,0 % 175,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,503,573,6942,3 1046,3%
Current ratio1,072,184,324,4249,5 1019,9%
Rahat ja rahavarat3,0013,05,005,0036,0 620,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3310175468354 24,4%
Nettokäyttöpääoma %9,43 %0 %57,8 %128 %152 % 18,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.