Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sanna Antila Oy

Y-tunnus 2589538-1 65.12 Muu vakuutustoiminta Perustettu 2013

Sanna Antila Oy (Y-tunnus: 2589538-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Valkeala. Yritys toimii toimialalla 65.12 Muu vakuutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (45,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 43,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,0 % ja ROE 6,8 %. Omavaraisuusaste oli 31,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
93,0 kEUR
+45,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
43,0 %
-22,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
416 kEUR
-6,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,365
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lentojätkäntie 2 A, Valkeala 45360
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
10.12.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
65 Vakuutus-, jälleenvakuutus- ja eläkevakuutustoiminta pois lukien pakollinen sosiaalivakuutus
Päätoimiala
65.12 Muu vakuutustoiminta
Sijainti
Lentojätkäntie 2 A, Valkeala 45360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sanna Antila Oy · 65 Vakuutus-, jälleenvakuutus- ja eläkevakuutustoiminta pois lukien pakollinen sosiaalivakuutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto33910311064,093,0 45,3%
Bruttokate14713213887,0142 63,2%
Liiketulos (EBIT)11481,089,042,040,0 4,8%
Nettotulos81,055,054,012,014,0 16,7%
Oma pääoma yhteensä118164203200213 6,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)699688685670669 0,1%
Nettovelka534487467445416 6,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,6 %78,6 %80,9 %65,6 %43,0 % 34,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,9 %11,8 %13,0 %6,35 %5,97 % 6,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)103 %39,0 %29,4 %5,96 %6,78 % 13,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)20,7 %12,5 %13,4 %6,52 %6,26 % 4,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)48,91,308,52-29,9-9,49 68,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste16,9 %23,8 %29,6 %29,8 %31,8 % 6,7%
Nettovelkaantumisaste (%)453 %297 %230 %223 %195 % 12,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %169 %504 %437 %730 %489 % 33,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5490,3500,5000,5220,365 30,1%
Current ratio0,5490,3500,5000,5220,365 30,1%
Rahat ja rahavarat7,006,001,005,002,00 60,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-6,78 %-50,5 %-29,1 %-34,4 %-43,0 % 25,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.