Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Purmel Hospitality Oy

Y-tunnus 2586882-6 70.10 Pääkonttorien toiminta Perustettu 2013

Purmel Hospitality Oy (Y-tunnus: 2586882-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Porvoo. Yritys toimii toimialalla 70.10 Pääkonttorien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (54,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -26,8 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 34,9 % ja ROE 68,6 %. Omavaraisuusaste oli 73,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
153 kEUR
-54,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-26,8 %
-30,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,727
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Linnankoskenkatu 31, Porvoo 06100
Verkkosivu
www.purmel.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.11.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.10 Pääkonttorien toiminta
Sijainti
Linnankoskenkatu 31, Porvoo 06100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Purmel Hospitality Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto216360360336153 54,5%
Bruttokate240428386358193 46,1%
Liiketulos (EBIT)11,013585,011,0-41,0 472,7%
Nettotulos5,00230166100127 27,0%
Oma pääoma yhteensä14,0243195186184 1,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)503553506535251 53,1%
Nettovelka323239223257-1,00 100,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,09 %37,5 %23,6 %3,27 %-26,8 % 919,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,05 %25,6 %34,9 %21,5 %34,9 % 62,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)45,5 %179 %75,8 %52,5 %68,6 % 30,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,14 %32,6 %39,9 %25,2 %43,1 % 71,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-25,482,731,5-30,6-81,8 167,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste2,78 %43,9 %38,5 %34,8 %73,6 % 111,5%
Nettovelkaantumisaste (%)2 307 %98,4 %114 %138 %-0,543 % 100,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %225 %84,7 %80,3 %102 %41,2 % 59,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4060,7660,6110,6340,727 14,7%
Current ratio0,4060,7660,6110,6340,727 14,7%
Rahat ja rahavarat4,005,0022,05,003,00 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00010,90 100,0%
Nettokäyttöpääoma %- 113 %-20,0 %-33,6 %-37,8 %-11,8 % 68,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.