Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

100Vend Oy

Y-tunnus 2583494-1 46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta Perustettu 2013

100Vend Oy (Y-tunnus: 2583494-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (17,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 45,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 43,9 % ja ROE 37,9 %. Omavaraisuusaste oli 82,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
142 kEUR
+17,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
45,8 %
+6,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-68,0 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,39
-4,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Haavikkotie 26, Pori 28540
Perustettu
13.11.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta
Sijainti
Haavikkotie 26, Pori 28540
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

100Vend Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto86,0100118121142 17,4%
Bruttokate85,098,0116120140 16,7%
Liiketulos (EBIT)13,019,036,047,065,0 38,3%
Nettotulos15,06,0033,041,050,0 22,0%
Oma pääoma yhteensä175105106132132 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)213156122141160 13,5%
Nettovelka- 168-95,0-63,0-85,0-68,0 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,1 %19,0 %30,5 %38,8 %45,8 % 18,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,64 %10,8 %25,9 %35,7 %43,9 % 23,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,71 %4,29 %31,3 %34,5 %37,9 % 9,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,77 %14,4 %34,0 %39,7 %50,4 % 27,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-7,24-1,3523,131,039,1 26,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste81,4 %67,3 %87,6 %92,3 %82,5 % 10,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-96,0 %-90,5 %-59,4 %-64,4 %-51,5 % 20,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 149 %-44,0 %-40,7 %-61,2 %-28,2 % 53,9%
Maksuvalmius
Quick ratio4,402,025,079,094,39 51,7%
Current ratio4,402,025,079,094,39 51,7%
Rahat ja rahavarat16895,063,085,068,0 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)34,025,640,245,238,6 14,6%
Nettokäyttöpääoma %158 %52,0 %51,7 %48,8 %45,8 % 6,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.