Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Bondi Rehab Oy

Y-tunnus 2582330-2 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen Perustettu 2013

Bondi Rehab Oy (Y-tunnus: 2582330-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Luoma. Yritys toimii toimialalla 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (32,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 44,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,3 % ja ROE 9,5 %. Omavaraisuusaste oli 98,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 19,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
45,0 kEUR
-32,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
44,4 %
-7,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-38,0 kEUR
-31,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
19,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Sjövikintie 24, Luoma 02440
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.10.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Sijainti
Sjövikintie 24, Luoma 02440
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Bondi Rehab Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto74,076,073,067,045,0 32,8%
Bruttokate79,082,081,076,054,0 28,9%
Liiketulos (EBIT)40,043,043,035,020,0 42,9%
Nettotulos35,034,035,028,016,0 42,9%
Oma pääoma yhteensä92,0121148167171 2,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)98,0128148167174 4,2%
Nettovelka-60,0-7,00-28,0-29,0-38,0 31,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)54,1 %56,6 %58,9 %52,2 %44,4 % 14,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)50,6 %38,1 %31,2 %22,2 %12,3 % 44,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)44,6 %31,9 %26,0 %17,8 %9,47 % 46,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)52,6 %40,8 %32,3 %22,3 %12,4 % 44,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)28,025,322,614,00,392 97,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste93,9 %93,1 %99,3 %100 %98,8 % 1,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-65,2 %-5,79 %-18,9 %-17,4 %-22,2 % 27,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-73,0 %2,63 %-37,0 %-43,3 %-80,0 % 84,8%
Maksuvalmius
Quick ratio10,00,77828,0019,0-
Current ratio10,00,77828,0019,0-
Rahat ja rahavarat60,07,0028,029,038,0 31,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %73,0 %-2,63 %37,0 %46,3 %80,0 % 72,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.