Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

MJ Pakkaus Oy

Y-tunnus 2581659-1 46.86 Muiden välituotteiden tukkukauppa Perustettu 2013

MJ Pakkaus Oy (Y-tunnus: 2581659-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Orivesi. Yritys toimii toimialalla 46.86 Muiden välituotteiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,6 mEUR (5,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,3 % ja ROE 29,6 %. Omavaraisuusaste oli 58,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 572 kEUR
+5,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,40 %
+1,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
39,0 kEUR
-57,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,13
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kurjenkuja 5, Orivesi 35300
Verkkosivu
www.mjpakkaus.fi
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
5.11.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.86 Muiden välituotteiden tukkukauppa
Sijainti
Kurjenkuja 5, Orivesi 35300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

MJ Pakkaus Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 8861 9761 6931 4881 572 5,6%
Bruttokate603604532545572 5,0%
Liiketulos (EBIT)12610852,0106132 24,5%
Nettotulos90,075,028,066,097,0 47,0%
Oma pääoma yhteensä240235244291364 25,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)844577463613627 2,3%
Nettovelka88,012796,091,039,0 57,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,68 %5,47 %3,07 %7,12 %8,40 % 18,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,9 %15,5 %10,4 %20,4 %22,3 % 9,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)40,9 %31,6 %11,7 %24,7 %29,6 % 19,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)29,6 %23,7 %14,2 %27,2 %28,6 % 5,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)67,737,01,8549,262,4 26,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste29,6 %40,7 %52,8 %47,5 %58,1 % 22,3%
Nettovelkaantumisaste (%)36,7 %54,0 %39,3 %31,3 %10,7 % 65,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %21,8 %15,0 %12,3 %16,5 %10,2 % 38,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9960,7870,7890,9591,13 17,8%
Current ratio1,381,662,101,832,30 25,7%
Rahat ja rahavarat19246,010,077,0102 32,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)72,640,833,049,341,8 15,2%
Nettokäyttöpääoma %12,2 %11,5 %14,2 %17,9 %21,8 % 21,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.