Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Alarmit Oy

Y-tunnus 2579278-8 80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta Perustettu 2013

Alarmit Oy (Y-tunnus: 2579278-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 33,8 % ja ROE 25,9 %. Omavaraisuusaste oli 93,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 334 kEUR
-33,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,3
-5,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Paarmantie 9, Pori 28200
Verkkosivu
www.alarmit.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
24.10.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta
Sijainti
Paarmantie 9, Pori 28200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Alarmit Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate83,087,014691,0152 67,0%
Liiketulos (EBIT)23,023,065,013,063,0 384,6%
Nettotulos18,015,069,017,0102 500,0%
Oma pääoma yhteensä336325369357431 20,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)355329398370459 24,1%
Nettovelka- 325-69,0- 276- 251- 334 33,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,36 %8,48 %25,3 %9,90 %33,8 % 241,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)5,29 %4,54 %19,9 %4,68 %25,9 % 453,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,77 %8,77 %26,6 %10,5 %35,6 % 239,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-14,6-12,620,8-24,916,9 167,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,6 %98,8 %92,5 %96,0 %93,9 % 2,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-96,7 %-21,2 %-74,8 %-70,3 %-77,5 % 10,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio17,921,39,6717,612,3 30,1%
Current ratio17,921,39,6717,612,3 30,1%
Rahat ja rahavarat32569,0276251334 33,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.