Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Moin Oy

Y-tunnus 2578112-2 74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu Perustettu 2013

Moin Oy (Y-tunnus: 2578112-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Muurla. Yritys toimii toimialalla 74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (23,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 54,7 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,4 % ja ROE 16,8 %. Omavaraisuusaste oli 98,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
106 kEUR
-23,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
54,7 %
+20,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-9,00 kEUR
+81,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,5
-18,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ruotsalankuja 15, Muurla 25130
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
18.10.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu
Sijainti
Ruotsalankuja 15, Muurla 25130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Moin Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto219191178139106 23,7%
Bruttokate12811310793,087,0 6,5%
Liiketulos (EBIT)77,053,058,048,058,0 20,8%
Nettotulos62,043,039,050,054,0 8,0%
Oma pääoma yhteensä234258276306335 9,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)247264282308340 10,4%
Nettovelka- 122- 104-54,0-49,0-9,00 81,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)35,2 %27,7 %32,6 %34,5 %54,7 % 58,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,9 %20,7 %23,1 %18,0 %20,4 % 13,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)29,5 %17,5 %14,6 %17,2 %16,8 % 2,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)36,8 %21,7 %23,8 %18,3 %20,7 % 13,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)43,319,919,719,218,5 3,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,0 %97,0 %97,2 %99,0 %98,2 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-52,1 %-40,3 %-19,6 %-16,0 %-2,69 % 83,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-48,9 %-50,3 %-25,8 %-33,1 %-2,83 % 91,5%
Maksuvalmius
Quick ratio8,3316,66,8829,711,5 61,3%
Current ratio9,8020,510,336,015,0 58,3%
Rahat ja rahavarat12210454,049,09,00 81,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %60,3 %81,7 %41,6 %75,5 %79,2 % 4,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.