Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KT Sales & Solutions Oy

Y-tunnus 2564845-2 73.30 Suhdetoiminta ja viestintä Perustettu 2013

KT Sales & Solutions Oy (Y-tunnus: 2564845-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nummela. Yritys toimii toimialalla 73.30 Suhdetoiminta ja viestintä. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,7 mEUR (15,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 13,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 73,4 % ja ROE 111,3 %. Omavaraisuusaste oli -57,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
729 kEUR
+15,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,4 %
+7,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
60,0 kEUR
-25,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,525
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ratastie 11, Nummela 03100
Verkkosivu
www.ktsolutions.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.8.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Päätoimiala
73.30 Suhdetoiminta ja viestintä
Sijainti
Ratastie 11, Nummela 03100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KT Sales & Solutions Oy · 73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto420494758632729 15,3%
Bruttokate353263367265129 51,3%
Liiketulos (EBIT)30,823,090,038,098,0 157,9%
Nettotulos11,8-1,0051,0-2,0054,0 2800,0%
Oma pääoma yhteensä- 161- 162- 110- 112-58,0 48,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8,9613,070,055,042,0 23,6%
Nettovelka38,570,047,081,060,0 25,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,33 %4,66 %11,9 %6,01 %13,4 % 123,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,7 %13,3 %50,7 %21,9 %73,4 % 235,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)170 %-9,11 %123 %-3,20 %111 % 3568,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)95,4 %40,9 %140 %53,9 %139 % 157,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)50,034,298,742,9101 135,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-94,7 %-92,6 %-61,5 %-67,1 %-57,4 % 14,5%
Nettovelkaantumisaste (%)3 853 %7 000 %4 700 %8 100 %6 000 % 25,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %39,6 %35,4 %22,2 %26,3 %13,9 % 47,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,05260,07430,4790,4270,525 23,0%
Current ratio0,05260,07430,4790,4270,525 23,0%
Rahat ja rahavarat4,02011,01,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0,5190,73926,528,320,5 27,6%
Nettokäyttöpääoma %-38,4 %-32,8 %-10,0 %-11,2 %-5,21 % 53,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.