Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Solf Fitness Ab Oy

Y-tunnus 2560128-3 93.13 Kuntokeskusten toiminta Perustettu 2013

Solf Fitness Ab Oy (Y-tunnus: 2560128-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sulva. Yritys toimii toimialalla 93.13 Kuntokeskusten toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (14,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -16,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 35,2 % ja ROE 34,6 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
25,0 kEUR
-14,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-16,0 %
+37,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-95,0 kEUR
-1,4 % vs. 2024
Quick ratio 2024
681
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Solfvägen 219, Sulva 65450
Verkkosivu
www.solffitness.fi
Perustettu
19.7.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.13 Kuntokeskusten toiminta
Sijainti
Solfvägen 219, Sulva 65450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Solf Fitness Ab Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto32,830,030,029,225,0 14,4%
Bruttokate46,129,854,629,225,0 14,4%
Liiketulos (EBIT)8,720,64523,3-15,5-4,00 74,2%
Nettotulos6,890,50878,144,055,0 25,0%
Oma pääoma yhteensä33,233,7109144174 20,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)34,934,0114144174 20,8%
Nettovelka-29,6-29,7-61,1-93,7-95,0 1,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)26,6 %2,15 %77,6 %-53,0 %-16,0 % 69,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)23,9 %1,87 %112 %34,1 %35,2 % 3,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,9 %1,52 %110 %34,7 %34,6 % 0,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)25,2 %1,93 %116 %34,8 %35,2 % 1,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,56-2,5018,8-25,8-17,6 31,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste95,1 %99,2 %95,9 %99,9 %100 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-89,1 %-88,0 %-56,1 %-65,0 %-54,6 % 16,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-85,0 %-98,0 %- 188 %- 320 %- 380 % 18,8%
Maksuvalmius
Quick ratio17,210623,46810 100,0%
Current ratio17,210623,46810 100,0%
Rahat ja rahavarat29,629,761,193,795,0 1,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0012,2043,8-
Nettokäyttöpääoma %6,26 %12,5 %196 %186 %340 % 82,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.