Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HorsEvent Finland Oy

Y-tunnus 2559062-5 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 2013

HorsEvent Finland Oy (Y-tunnus: 2559062-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (20,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 12,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,3 % ja ROE 14,6 %. Omavaraisuusaste oli 93,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
388 kEUR
+20,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,1 %
+9,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 104 kEUR
-112 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,22
-7,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hallahuhdantie 123, Hyvinkää 05720
Verkkosivu
www.hallahuhta.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.7.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Hallahuhdantie 123, Hyvinkää 05720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HorsEvent Finland Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto508443406321388 20,9%
Bruttokate243211154170165 2,9%
Liiketulos (EBIT)86,076,06,008,0047,0 487,5%
Nettotulos68,060,05,006,0038,0 533,3%
Oma pääoma yhteensä225284267251270 7,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)257300276257285 10,9%
Nettovelka-68,0- 115-92,0-49,0- 104 112,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,9 %17,2 %1,48 %2,49 %12,1 % 385,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)35,8 %27,3 %2,08 %3,00 %17,3 % 476,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)35,7 %23,6 %1,81 %2,32 %14,6 % 529,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)44,9 %30,0 %2,18 %3,09 %18,1 % 485,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)53,639,5-21,9-19,314,3 174,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste86,5 %94,7 %96,4 %98,0 %93,8 % 4,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-30,2 %-40,5 %-34,5 %-19,5 %-38,5 % 97,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-6,50 %-22,3 %-20,2 %-13,7 %-22,2 % 62,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,2310,011,714,06,22 55,6%
Current ratio4,2313,317,530,210,6 64,9%
Rahat ja rahavarat68,011592,049,0104 112,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)31,635,413,57,964,70 41,0%
Nettokäyttöpääoma %22,2 %44,2 %40,6 %45,5 %44,3 % 2,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.