Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fumei Oy

Y-tunnus 2552790-9 56.11 Ravintolatoiminta Perustettu 2013

Fumei Oy (Y-tunnus: 2552790-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kemi. Yritys toimii toimialalla 56.11 Ravintolatoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (5,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 22,2 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 37,8 % ja ROE 31,3 %. Omavaraisuusaste oli 97,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 29,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
261 kEUR
+5,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
22,2 %
+2,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 147 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
29,6
+16,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Keskuspuistokatu 28, Kemi 94100
Perustettu
3.6.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
56 Ravitsemistoiminta
Päätoimiala
56.11 Ravintolatoiminta
Sijainti
Keskuspuistokatu 28, Kemi 94100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fumei Oy · 56 Ravitsemistoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto97,0180229247261 5,7%
Bruttokate55,0107151158162 2,5%
Liiketulos (EBIT)20,037,053,050,058,0 16,0%
Nettotulos16,028,041,040,046,0 15,0%
Oma pääoma yhteensä33,061,097,0129165 27,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)33,066,0104137170 24,1%
Nettovelka-24,0-48,0-61,0- 105- 147 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,6 %20,6 %23,1 %20,2 %22,2 % 9,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)60,6 %74,7 %62,4 %41,5 %37,8 % 8,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)48,5 %59,6 %51,9 %35,4 %31,3 % 11,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)60,6 %79,6 %67,5 %44,2 %39,5 % 10,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)16,024,935,230,834,8 13,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %91,0 %93,3 %94,2 %97,1 % 3,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-72,7 %-78,7 %-62,9 %-81,4 %-89,1 % 9,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-24,7 %-23,3 %-23,6 %-39,3 %-54,4 % 38,4%
Maksuvalmius
Quick ratio08,009,1413,429,6 120,9%
Current ratio08,009,1413,429,6 120,9%
Rahat ja rahavarat24,048,061,0105147 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,7604,782,961,40 52,7%
Nettokäyttöpääoma %26,8 %23,3 %24,9 %40,1 %54,8 % 36,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.