Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TLEpatent Oy

Y-tunnus 2540077-2 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 2013

TLEpatent Oy (Y-tunnus: 2540077-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ylinen. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (75,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -50,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -6,3 % ja ROE -8,0 %. Omavaraisuusaste oli 75,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6,00 kEUR
-75,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-50,0 %
-70,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-38,0 kEUR
+9,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,00
-0,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Luhdanvuorentie 35, Ylinen 34130
Verkkosivu
www.tlepatent.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
23.3.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Luhdanvuorentie 35, Ylinen 34130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TLEpatent Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto18,722,129,224,06,00 75,0%
Bruttokate10,114,330,927,06,00 77,8%
Liiketulos (EBIT)2,497,429,065,00-3,00 160,0%
Nettotulos-9,217,587,694,00-3,00 175,0%
Oma pääoma yhteensä29,134,439,841,034,0 17,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)42,344,453,250,045,0 10,0%
Nettovelka-38,8-39,3-47,2-42,0-38,0 9,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)13,3 %33,6 %31,0 %20,8 %-50,0 % 340,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,46 %17,1 %18,6 %9,69 %-6,32 % 165,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-25,9 %23,9 %20,7 %9,90 %-8,00 % 180,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,00 %23,4 %24,5 %12,5 %-8,11 % 164,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,174,824,541,23-6,88 659,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste68,9 %77,4 %74,8 %80,4 %75,6 % 6,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 133 %- 114 %- 118 %- 102 %- 112 % 9,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 137 %- 132 %- 116 %- 133 %- 450 % 238,3%
Maksuvalmius
Quick ratio2,954,183,864,904,00 18,4%
Current ratio2,954,183,864,904,00 18,4%
Rahat ja rahavarat38,839,347,242,038,0 9,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0039,745,6243 432,9%
Nettokäyttöpääoma %137 %145 %131 %163 %550 % 237,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.