Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Groop Pälsfarm Ab

Y-tunnus 2535730-5 01.48 Muiden eläinten kasvatus Perustettu 2013

Groop Pälsfarm Ab (Y-tunnus: 2535730-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ylimarkku. Yritys toimii toimialalla 01.48 Muiden eläinten kasvatus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (35,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 15,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,9 % ja ROE 23,0 %. Omavaraisuusaste oli 52,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
89,0 kEUR
-35,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,7 %
-0,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
44,0 kEUR
+214 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,883
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vasavägen 1881, Ylimarkku 64610
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.2.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Päätoimiala
01.48 Muiden eläinten kasvatus
Sijainti
Vasavägen 1881, Ylimarkku 64610
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Groop Pälsfarm Ab · 01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12740,386,013889,0 35,5%
Bruttokate018,023,080,070,0 12,5%
Liiketulos (EBIT)00,6997,0022,014,0 36,4%
Nettotulos0-0,2337,0022,014,0 36,4%
Oma pääoma yhteensä1,00-39,0-32,0-10,03,00 130,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)090,894,0119127 6,7%
Nettovelka073,558,014,044,0 214,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %1,74 %8,14 %15,9 %15,7 % 1,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %0,539 %5,47 %17,3 %10,9 % 37,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %-0,254 %7,58 %20,7 %23,0 % 11,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %0,952 %9,96 %33,8 %21,5 % 36,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,09460,6043,7418,78,99 51,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %28,2 %34,4 %44,5 %52,4 % 17,8%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %7 349 %5 800 %1 400 %1 467 % 4,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %322 %136 %58,0 %117 % 101,7%
Maksuvalmius
Quick ratio00,01300,1690,8030,883 10,0%
Current ratio01,251,351,702,02 18,8%
Rahat ja rahavarat00,01509,0049,019,0 61,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)01,38010,612,3 16,0%
Nettokäyttöpääoma %0 %39,3 %25,6 %33,3 %68,5 % 105,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.