Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sammutinhuolto Ketonen Oy

Y-tunnus 2534506-4 47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa Perustettu 2013

Sammutinhuolto Ketonen Oy (Y-tunnus: 2534506-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salo. Yritys toimii toimialalla 47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,2 mEUR (8,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,5 % ja ROE 34,5 %. Omavaraisuusaste oli 38,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 169 kEUR
+8,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,10 %
+1,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
34,0 kEUR
+12882 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,07
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Raitalankatu 7, Salo 24260
Verkkosivu
www.sammutinkauppa.com
Henkilöstö
9 (2025)
Perustettu
12.2.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa
Sijainti
Raitalankatu 7, Salo 24260
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sammutinhuolto Ketonen Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5076478851 0811 169 8,1%
Bruttokate293378476559618 10,6%
Liiketulos (EBIT)43,223,469,858,783,0 41,4%
Nettotulos33,615,150,642,462,0 46,2%
Oma pääoma yhteensä68,177,7122155205 32,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)196323351442533 20,6%
Nettovelka23,9112-48,1-0,26634,0 12882,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,53 %3,62 %7,89 %5,43 %7,10 % 30,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)27,8 %9,20 %20,7 %14,8 %18,5 % 25,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)63,6 %20,7 %50,7 %30,6 %34,5 % 12,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)46,9 %15,3 %37,3 %26,9 %29,9 % 11,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)28,97,4637,129,542,1 42,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste34,7 %24,1 %34,8 %35,0 %38,4 % 9,7%
Nettovelkaantumisaste (%)35,0 %144 %-39,4 %-0,172 %16,6 % 9751,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %19,3 %37,8 %13,5 %17,5 %18,6 % 6,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7460,4180,9450,8421,07 27,1%
Current ratio0,9411,161,291,341,61 20,1%
Rahat ja rahavarat30,10,54911098,0112 14,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,733,624,227,029,3 8,5%
Nettokäyttöpääoma %-1,08 %3,90 %6,02 %6,77 %11,2 % 65,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.