Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Koneurakointi J-M Heinonen Oy

Y-tunnus 2534375-5 81.23 Muu siivoustoiminta Perustettu 2013

Koneurakointi J-M Heinonen Oy (Y-tunnus: 2534375-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vatajankoski. Yritys toimii toimialalla 81.23 Muu siivoustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (18,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 61,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,9 % ja ROE 14,0 %. Omavaraisuusaste oli 98,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
154 kEUR
-18,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
61,0 %
+11,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 114 kEUR
-9,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,6
+4,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ristiläntie 184, Vatajankoski 38920
Verkkosivu
www.koneurakointiheinonen.fi
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
12.1.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.23 Muu siivoustoiminta
Sijainti
Ristiläntie 184, Vatajankoski 38920
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Koneurakointi J-M Heinonen Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto181195203190154 18,9%
Bruttokate160173182165141 14,5%
Liiketulos (EBIT)11512811994,094,0 0,0%
Nettotulos92,010397,076,080,0 5,3%
Oma pääoma yhteensä367445513553593 7,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)388470540575606 5,4%
Nettovelka- 166- 145- 107- 104- 114 9,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)63,5 %65,6 %58,6 %49,5 %61,0 % 23,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)32,3 %30,3 %24,2 %17,6 %16,9 % 4,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,5 %25,4 %20,3 %14,3 %14,0 % 2,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)34,4 %32,0 %25,5 %18,4 %17,5 % 4,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)63,567,553,526,722,9 14,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,8 %94,5 %95,7 %96,7 %98,2 % 1,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-45,2 %-32,6 %-20,9 %-18,8 %-19,2 % 2,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-80,7 %-61,0 %-39,9 %-43,2 %-64,9 % 50,2%
Maksuvalmius
Quick ratio10,27,236,968,4712,6 48,8%
Current ratio10,27,236,157,329,93 35,7%
Rahat ja rahavarat166145107104114 9,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)76,680,589,994,145,0 52,2%
Nettokäyttöpääoma %102 %83,1 %66,0 %73,2 %81,2 % 10,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.