Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Isännöinti-Pauna Oy

Y-tunnus 2533386-4 68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti Perustettu 2013

Isännöinti-Pauna Oy (Y-tunnus: 2533386-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Parainen. Yritys toimii toimialalla 68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (16,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 14,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 32,5 % ja ROE 25,4 %. Omavaraisuusaste oli 83,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
170 kEUR
+16,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,1 %
-2,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-82,0 kEUR
-26,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,21
-3,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Myrskytie 21, Parainen 21600
Verkkosivu
www.isannointi-pauna.fi
Perustettu
6.2.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti
Sijainti
Myrskytie 21, Parainen 21600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Isännöinti-Pauna Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto62,0106130146170 16,4%
Bruttokate62,0106130146170 16,4%
Liiketulos (EBIT)5,0015,029,024,024,0 0,0%
Nettotulos3,0015,025,017,017,0 0,0%
Oma pääoma yhteensä10,025,048,061,073,0 19,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,038,061,067,087,0 29,9%
Nettovelka-14,0-31,0-46,0-65,0-82,0 26,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,06 %14,2 %22,3 %16,4 %14,1 % 14,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)26,3 %56,6 %58,6 %37,5 %32,5 % 13,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)35,3 %85,7 %68,5 %31,2 %25,4 % 18,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)62,5 %90,9 %81,7 %44,9 %37,6 % 16,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,3414,122,614,713,4 8,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste62,5 %64,1 %77,4 %89,7 %83,9 % 6,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 140 %- 124 %-95,8 %- 107 %- 112 % 4,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-12,9 %-16,0 %-24,6 %-39,7 %-40,0 % 0,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,502,714,369,576,21 35,1%
Current ratio2,502,714,369,576,21 35,1%
Rahat ja rahavarat14,031,046,065,082,0 26,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)5,890000-
Nettokäyttöpääoma %14,5 %22,6 %36,2 %41,1 %42,9 % 4,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.