Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Raakasoturi Oy

Y-tunnus 2528433-7 93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta Perustettu 2013

Raakasoturi Oy (Y-tunnus: 2528433-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Riihimäki. Yritys toimii toimialalla 93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (9,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 29,6 % ja ROE 36,4 %. Omavaraisuusaste oli 55,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
88,0 kEUR
-9,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,55 %
-10,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
1,00
-3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Eprantie 117, Riihimäki 11710
Verkkosivu
www.raakasoturi.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
29.1.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta
Sijainti
Eprantie 117, Riihimäki 11710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Raakasoturi Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11092,012597,088,0 9,3%
Bruttokate90,082,011795,077,0 18,9%
Liiketulos (EBIT)3,008,0022,015,04,00 73,3%
Nettotulos2,008,0022,014,04,00 71,4%
Oma pääoma yhteensä-46,0-38,0-16,0-2,003,00 250,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)10,012,031,019,06,00 68,4%
Nettovelka47,042,019,001,00-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,73 %8,70 %17,6 %15,5 %4,55 % 70,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,29 %15,1 %45,4 %44,1 %29,6 % 32,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,70 %72,7 %102 %56,0 %36,4 % 35,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,62 %16,7 %53,0 %54,5 %42,1 % 22,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,1627,4321,212,92,68 79,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste54,5 %61,5 %71,0 %77,8 %55,6 % 28,5%
Nettovelkaantumisaste (%)4 700 %4 200 %1 900 %0 %33,3 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %47,3 %51,1 %22,4 %4,12 %5,68 % 37,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,401,803,224,001,00 75,0%
Current ratio1,401,803,224,001,00 75,0%
Rahat ja rahavarat5,004,0019,016,01,00 93,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)019,829,204,15-
Nettokäyttöpääoma %1,82 %4,35 %16,0 %12,4 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.