Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jokilaakson Koneasema Oy

Y-tunnus 2526598-8 08.92 Turpeenotto Perustettu 2013

Jokilaakson Koneasema Oy (Y-tunnus: 2526598-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Toholampi. Yritys toimii toimialalla 08.92 Turpeenotto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (73,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 95,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6,00 kEUR
-73,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
43,5 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
25,0 kEUR
-3,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,50
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kirkkojärventie 75, Toholampi 69300
Perustettu
22.1.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
08 Muu kaivostoiminta ja louhinta
Päätoimiala
08.92 Turpeenotto
Sijainti
Kirkkojärventie 75, Toholampi 69300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jokilaakson Koneasema Oy · 08 Muu kaivostoiminta ja louhinta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12,021,014,023,06,00 73,9%
Bruttokate15,023,017,026,06,00 76,9%
Liiketulos (EBIT)2,002,002,0010,00 100,0%
Nettotulos01,0007,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä3,004,003,0010,010,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)90,094,060,046,041,0 10,9%
Nettovelka76,060,049,026,025,0 3,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,7 %9,52 %14,3 %43,5 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,14 %2,17 %2,60 %20,8 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %28,6 %0 %108 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,19 %2,21 %2,67 %21,8 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6,80-6,61-6,702,20-4,07 285,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste36,3 %35,8 %55,0 %85,1 %95,2 % 11,9%
Nettovelkaantumisaste (%)2 533 %1 500 %1 633 %260 %250 % 3,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %633 %300 %357 %130 %450 % 246,2%
Maksuvalmius
Quick ratio09,678,001,752,50 42,9%
Current ratio09,678,001,752,50 42,9%
Rahat ja rahavarat12,028,07,007,005,00 28,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)017,4000-
Nettokäyttöpääoma %100 %124 %50,0 %13,0 %50,0 % 284,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.