Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Loggers Metsätiimi Oy

Y-tunnus 2522133-6 02.20 Puunkorjuu Perustettu 2012

Loggers Metsätiimi Oy (Y-tunnus: 2522133-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Konnevesi. Yritys toimii toimialalla 02.20 Puunkorjuu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (6,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 27,7 % ja ROE 29,1 %. Omavaraisuusaste oli 29,7 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
253 kEUR
+6,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,11 %
+9,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
10,0 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,378
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lekkerikoskentie 11 A 2, Konnevesi 44370
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
11.12.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.20 Puunkorjuu
Sijainti
Lekkerikoskentie 11 A 2, Konnevesi 44370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Loggers Metsätiimi Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto205170365238253 6,3%
Bruttokate69,096,0189101109 7,9%
Liiketulos (EBIT)-13,04,008,00-6,0018,0 400,0%
Nettotulos-14,03,007,00-8,0016,0 300,0%
Oma pääoma yhteensä-20,0-18,0-10,0-18,0-2,00 88,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)46,043,050,047,063,0 34,0%
Nettovelka8,006,0011,020,010,0 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-6,34 %2,35 %2,19 %-2,52 %7,11 % 382,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-23,4 %6,30 %13,2 %-9,60 %27,7 % 388,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-32,6 %6,74 %15,1 %-16,5 %29,1 % 276,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-89,7 %19,0 %39,0 %-30,0 %90,0 % 400,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-13,43,917,72-7,0416,6 335,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste2,17 %6,98 %21,6 %6,25 %29,7 % 375,2%
Nettovelkaantumisaste (%)800 %600 %1 100 %2 000 %1 000 % 50,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %25,9 %27,1 %14,0 %27,3 %21,7 % 20,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4440,5000,2500,06670,378 466,7%
Current ratio0,4440,5000,2500,06670,378 466,7%
Rahat ja rahavarat13,015,010,01,0011,0 1000,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,560000-
Nettokäyttöpääoma %-12,2 %-11,8 %-8,22 %-17,6 %-11,1 % 36,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.