Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Carmathen Ltd Oy

Y-tunnus 2518977-8 43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt Perustettu 2012

Carmathen Ltd Oy (Y-tunnus: 2518977-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (12,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 52,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,2 % ja ROE 14,7 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
46,0 kEUR
+12,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
52,2 %
-13,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-27,0 kEUR
-42,1 % vs. 2024
Quick ratio 2024
36,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Talkookuja 5, Espoo 02760
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.12.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt
Sijainti
Talkookuja 5, Espoo 02760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Carmathen Ltd Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto42,037,056,041,046,0 12,2%
Bruttokate40,031,036,031,033,0 6,5%
Liiketulos (EBIT)39,030,033,027,024,0 11,1%
Nettotulos34,024,025,023,020,0 13,0%
Oma pääoma yhteensä85,0102119133140 5,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)84,0105121134140 4,5%
Nettovelka-42,0-35,0-23,0-19,0-27,0 42,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)92,9 %81,1 %58,9 %65,9 %52,2 % 20,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)60,9 %38,1 %33,6 %22,7 %21,2 % 6,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)48,6 %25,7 %22,6 %18,3 %14,7 % 19,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)60,9 %38,7 %34,4 %23,0 %21,2 % 7,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)26,413,816,110,26,62 35,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %97,1 %98,3 %99,3 %100 % 0,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-49,4 %-34,3 %-19,3 %-14,3 %-19,3 % 35,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 100 %-86,5 %-37,5 %-43,9 %-58,7 % 33,7%
Maksuvalmius
Quick ratio012,731,536,00 100,0%
Current ratio015,041,053,00 100,0%
Rahat ja rahavarat42,035,023,019,027,0 42,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,129,6117142119 16,2%
Nettokäyttöpääoma %152 %114 %143 %127 %141 % 11,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.