Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tandläkare Tom Nygård Ab

Y-tunnus 2518630-7 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2012

Tandläkare Tom Nygård Ab (Y-tunnus: 2518630-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kokkola. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (100,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,8 % ja ROE 1,4 %. Omavaraisuusaste oli 99,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 142,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
6,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
83,3 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 284 kEUR
+10,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
143
-175,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lottelundstigen 4, Kokkola 67300
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.12.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Lottelundstigen 4, Kokkola 67300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tandläkare Tom Nygård Ab · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1211541126,000 100,0%
Bruttokate12116112217,011,0 35,3%
Liiketulos (EBIT)1081421055,00-1,00 120,0%
Nettotulos87,011384,04,007,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä430508552512478 6,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)433512554514481 6,4%
Nettovelka- 421- 298- 334- 317- 284 10,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)89,3 %92,2 %93,8 %83,3 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)26,3 %30,1 %19,7 %1,12 %1,81 % 61,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)21,7 %24,1 %15,8 %0,752 %1,41 % 87,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)26,9 %30,2 %19,8 %1,13 %1,81 % 60,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)50,773,335,8-48,1-49,3 2,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,1 %99,4 %99,6 %99,6 %99,4 % 0,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-97,9 %-58,7 %-60,5 %-61,9 %-59,4 % 4,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 345 %- 192 %- 297 %-5 267 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio108158338318143 55,0%
Current ratio108158338318143 55,0%
Rahat ja rahavarat421299335318285 10,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,228,4000-
Nettokäyttöpääoma %69,4 %44,8 %24,1 %117 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.