Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mantooki Oy

Y-tunnus 2517207-9 88.10 Ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten sosiaalihuollon avopalvelut Perustettu 2012

Mantooki Oy (Y-tunnus: 2517207-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Klaukkala. Yritys toimii toimialalla 88.10 Ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten sosiaalihuollon avopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -22,2 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -2,5 % ja ROE -26,7 %. Omavaraisuusaste oli 33,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
9,00 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-22,2 %
+127,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
72,0 kEUR
-1,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,25
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Niementie 6 E, Klaukkala 01800
Verkkosivu
www.mantooki.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.12.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Päätoimiala
88.10 Ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten sosiaalihuollon avopalvelut
Sijainti
Niementie 6 E, Klaukkala 01800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mantooki Oy · 88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6,0023,018,018,09,00 50,0%
Bruttokate6,0022,018,019,06,00 68,4%
Liiketulos (EBIT)-2,00-13,0-29,0-27,0-2,00 92,6%
Nettotulos-2,00-13,0-29,0-27,0-2,00 92,6%
Oma pääoma yhteensä-4,00-17,0-46,0-73,0-75,0 2,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,020,07,0010,05,00 50,0%
Nettovelka-6,005,0044,073,072,0 1,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-33,3 %-56,5 %- 161 %- 150 %-22,2 % 85,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-10,3 %-46,4 %-64,4 %-39,7 %-2,45 % 93,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-12,5 %-74,3 %- 215 %- 318 %-26,7 % 91,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-57,1 %- 118 %-89,2 %-43,5 %-2,61 % 94,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,00-13,1-29,1-27,1-2,38 91,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste6,25 %5,00 %14,3 %40,0 %33,3 % 16,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 600 %500 %4 400 %7 300 %7 200 % 1,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %150 %104 %278 %439 %844 % 92,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7330,8950,8331,331,25 6,0%
Current ratio0,7330,8950,8331,331,25 6,0%
Rahat ja rahavarat11,013,03,004,005,00 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)031,740,660,80 100,0%
Nettokäyttöpääoma %-66,7 %-8,70 %-5,56 %11,1 %11,1 % 0,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.