Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Linarc Oy

Y-tunnus 2510117-4 28.29 Muualla luokittelematon muiden yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden valmistus Perustettu 2012

Linarc Oy (Y-tunnus: 2510117-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 28.29 Muualla luokittelematon muiden yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (85,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 91,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
102 kEUR
+85,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
-90,9 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-47,0 kEUR
+25,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,8
-10,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Metsänvartijantie 5a, Espoo 02720
Verkkosivu
www.linarc.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
5.11.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
28 Muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden valmistus
Päätoimiala
28.29 Muualla luokittelematon muiden yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden valmistus
Sijainti
Metsänvartijantie 5a, Espoo 02720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Linarc Oy · 28 Muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto45417916855,0102 85,5%
Bruttokate21611912245,086,0 91,1%
Liiketulos (EBIT)20,0-1,0025,0-50,00 100,0%
Nettotulos19,0-1,0025,0-50,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä15011413070,064,0 8,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17212814972,070,0 2,8%
Nettovelka- 109-97,0- 132-63,0-47,0 25,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,41 %-0,559 %14,9 %-90,9 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,7 %-0,667 %18,1 %-45,2 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)13,0 %-0,758 %20,5 %-50,0 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,8 %-0,766 %20,7 %-50,5 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,57-15,214,2-62,3-6,62 89,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste86,2 %88,4 %86,7 %95,9 %91,4 % 4,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-72,7 %-85,1 %- 102 %-90,0 %-73,4 % 18,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-18,7 %-45,8 %-66,7 %- 109 %-40,2 % 63,1%
Maksuvalmius
Quick ratio5,927,606,9521,710,8 50,2%
Current ratio7,007,676,9521,710,8 50,2%
Rahat ja rahavarat10997,013263,047,0 25,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)17,730,60057,3-
Nettokäyttöpääoma %31,7 %55,9 %70,8 %113 %57,8 % 48,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.