Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Netax Oy

Y-tunnus 2496651-2 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta Perustettu 2012

Netax Oy (Y-tunnus: 2496651-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,1 % ja ROE 16,4 %. Omavaraisuusaste oli 92,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 13,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
60,0 kEUR
-10,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,7 %
-13,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+12,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
13,7
+5,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuurinniityntie 29 A, Espoo 02750
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta
Sijainti
Kuurinniityntie 29 A, Espoo 02750
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Netax Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto51,052,058,067,060,0 10,4%
Bruttokate51,052,058,067,060,0 10,4%
Liiketulos (EBIT)-1,00-2,004,0017,07,00 58,8%
Nettotulos-1,00-2,004,0014,06,00 57,1%
Oma pääoma yhteensä19,018,022,035,038,0 8,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)21,019,022,040,042,0 5,0%
Nettovelka-13,0-13,0-8,00-8,00-7,00 12,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-1,96 %-3,85 %6,90 %25,4 %11,7 % 53,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-4,65 %-10,0 %19,5 %54,8 %17,1 % 68,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-5,13 %-10,8 %20,0 %49,1 %16,4 % 66,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-5,26 %-11,1 %21,1 %60,7 %18,9 % 68,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,89-3,802,3011,92,69 77,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,5 %90,0 %95,7 %87,5 %92,7 % 5,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-68,4 %-72,2 %-36,4 %-22,9 %-18,4 % 19,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-21,6 %-21,2 %-12,1 %-4,48 %-6,67 % 48,9%
Maksuvalmius
Quick ratio9,508,5021,07,8013,7 75,6%
Current ratio9,508,5021,07,8013,7 75,6%
Rahat ja rahavarat13,013,08,008,007,00 12,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)42,914,081,8169207 22,5%
Nettokäyttöpääoma %33,3 %28,8 %34,5 %50,7 %63,3 % 24,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.