Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hampiala Oy

Y-tunnus 2493733-2 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2012

Hampiala Oy (Y-tunnus: 2493733-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 37,8 % ja ROE 55,1 %. Omavaraisuusaste oli 54,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-54,0 kEUR
-1,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,881
-3,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kattilalaaksonkatu 24 A, Espoo 02330
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
15.8.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Kattilalaaksonkatu 24 A, Espoo 02330
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hampiala Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate221341288328384 17,1%
Liiketulos (EBIT)- 10247,0-41,625,040,0 60,0%
Nettotulos- 10247,0-41,625,038,0 52,0%
Oma pääoma yhteensä44,073,031,657,081,0 42,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)58,076,048,369,0148 114,5%
Nettovelka-26,0-48,0-27,5-53,0-54,0 1,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-91,5 %70,1 %-67,0 %42,6 %37,8 % 11,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 100 %80,3 %-79,6 %56,5 %55,1 % 2,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 101 %80,3 %-79,6 %56,5 %59,4 % 5,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 11742,8-48,522,034,6 57,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,9 %96,1 %65,3 %82,6 %54,7 % 33,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-59,1 %-65,8 %-87,2 %-93,0 %-66,7 % 28,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,0016,71,694,420,881 80,1%
Current ratio2,0016,71,694,420,881 80,1%
Rahat ja rahavarat26,048,027,553,054,0 1,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.