Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Monipalvelu Määttä Oy

Y-tunnus 2482028-1 43.35 Muu rakennusten viimeistely Perustettu 2012

Monipalvelu Määttä Oy (Y-tunnus: 2482028-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuhmo. Yritys toimii toimialalla 43.35 Muu rakennusten viimeistely. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (21,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,6 % ja ROE 18,7 %. Omavaraisuusaste oli 40,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
542 kEUR
+21,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,77 %
+5,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-47,0 kEUR
+29,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,69
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rajakatu 76, Kuhmo 88900
Verkkosivu
www.monipalvelumaatta.fi
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
1.6.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.35 Muu rakennusten viimeistely
Sijainti
Rajakatu 76, Kuhmo 88900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Monipalvelu Määttä Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto222273427448542 21,0%
Bruttokate129167256265322 21,5%
Liiketulos (EBIT)3,0016,044,0-10,015,0 250,0%
Nettotulos2,0013,035,0-11,013,0 218,2%
Oma pääoma yhteensä43,053,083,066,073,0 10,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)71,092,0153169181 7,1%
Nettovelka-49,0-47,0-63,0-67,0-47,0 29,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,35 %5,86 %10,3 %-2,23 %2,77 % 224,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,55 %19,6 %35,9 %-6,21 %8,57 % 238,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)4,55 %27,1 %51,5 %-14,8 %18,7 % 226,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,98 %33,3 %65,2 %-11,8 %16,9 % 243,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,268,9330,0-17,96,58 136,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,6 %57,6 %53,9 %38,8 %40,1 % 3,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 114 %-88,7 %-75,9 %- 102 %-64,4 % 36,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-9,46 %-2,93 %1,87 %3,13 %8,12 % 159,4%
Maksuvalmius
Quick ratio2,392,282,101,721,69 1,7%
Current ratio2,392,282,101,721,69 1,7%
Rahat ja rahavarat49,047,063,090,065,0 27,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,054,870,943,259,3 37,3%
Nettokäyttöpääoma %17,6 %18,3 %18,3 %13,8 %12,2 % 11,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.