Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Perintöpolvi Oy

Y-tunnus 2478181-7 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 2012

Perintöpolvi Oy (Y-tunnus: 2478181-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulainen. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (66,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 50,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,0 % ja ROE 46,2 %. Omavaraisuusaste oli 22,9 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6,00 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
50,0 %
+11,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,185
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Havukuja 1, Oulainen 86300
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.5.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Havukuja 1, Oulainen 86300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Perintöpolvi Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,0015,015,018,06,00 66,7%
Bruttokate7,009,0011,012,08,00 33,3%
Liiketulos (EBIT)-2,004,005,007,003,00 57,1%
Nettotulos-2,004,005,006,003,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä-10,0-6,00-1,005,008,00 60,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)50,055,061,041,034,0 17,1%
Nettovelka-3,00-9,00-17,0-5,00-4,00 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-25,0 %26,7 %33,3 %38,9 %50,0 % 28,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-3,20 %6,61 %8,13 %13,6 %8,00 % 41,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-3,77 %7,62 %8,62 %18,2 %46,2 % 153,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)200 %- 400 %-1 000 %700 %66,7 % 90,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,154,955,576,092,53 58,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-16,4 %-9,68 %-1,61 %11,4 %22,9 % 100,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 300 %- 900 %-1 700 %- 100 %-50,0 % 50,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %725 %353 %300 %189 %383 % 102,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,06560,1940,3230,1790,185 3,4%
Current ratio0,1480,2740,3870,1790,185 3,4%
Rahat ja rahavarat3,009,0017,05,004,00 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)024,324,3060,8-
Nettokäyttöpääoma %- 650 %- 300 %- 253 %- 178 %- 367 % 106,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.