Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sääskilahti Investments Oy

Y-tunnus 2474849-4 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta Perustettu 2012

Sääskilahti Investments Oy (Y-tunnus: 2474849-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sirkka. Yritys toimii toimialalla 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (6,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 34,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,0 % ja ROE 3,2 %. Omavaraisuusaste oli 99,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
52,0 kEUR
+6,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
34,6 %
+22,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-16,0 kEUR
+46,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,00
-11,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Purolantie 6 A 2, Sirkka 99130
Perustettu
16.4.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.30 Omaisuudenhoitotoiminta
Sijainti
Purolantie 6 A 2, Sirkka 99130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sääskilahti Investments Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto49,048,051,049,052,0 6,1%
Bruttokate49,048,051,049,052,0 6,1%
Liiketulos (EBIT)22,016,020,06,0018,0 200,0%
Nettotulos18,013,016,05,0014,0 180,0%
Oma pääoma yhteensä418431447451435 3,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)421433450453439 3,1%
Nettovelka-38,0-50,0-27,0-30,0-16,0 46,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)44,9 %33,3 %39,2 %12,2 %34,6 % 183,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,34 %3,75 %4,53 %1,33 %4,04 % 203,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)4,40 %3,06 %3,64 %1,11 %3,16 % 184,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)5,38 %3,77 %4,56 %1,34 %4,06 % 203,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-19,8-26,5-24,8-37,3-28,7 23,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,3 %99,3 %99,3 %99,6 %99,1 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-9,09 %-11,6 %-6,04 %-6,65 %-3,68 % 44,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-71,4 %-97,9 %-47,1 %-57,1 %-23,1 % 59,5%
Maksuvalmius
Quick ratio12,716,79,0015,04,00 73,3%
Current ratio12,716,79,0015,04,00 73,3%
Rahat ja rahavarat38,050,027,030,016,0 46,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %71,4 %97,9 %47,1 %57,1 %23,1 % 59,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.