Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pertti Heinonen Anestesia Oy

Y-tunnus 2471548-1 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2012

Pertti Heinonen Anestesia Oy (Y-tunnus: 2471548-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kukkila. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (76,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 22,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,8 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 75,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
9,00 kEUR
-76,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
22,2 %
-49,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 119 kEUR
+9,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,97
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tiilisannankuja 5, Kukkila 15270
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
14.3.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Tiilisannankuja 5, Kukkila 15270
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pertti Heinonen Anestesia Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto65,00039,09,00 76,9%
Bruttokate65,00039,09,00 76,9%
Liiketulos (EBIT)33,0-11,0-11,028,02,00 92,9%
Nettotulos43,0-9,00-6,0026,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä10192,079,099,090,0 9,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)159143139131119 9,2%
Nettovelka- 141- 143- 139- 131- 119 9,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)50,8 %0 %0 %71,8 %22,2 % 69,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)31,3 %-5,30 %-4,26 %23,0 %4,80 % 79,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)54,1 %-9,33 %-7,02 %29,2 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)55,7 %-8,38 %-7,06 %34,8 %6,38 % 81,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)27,5-20,6-19,717,6-7,37 141,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste63,1 %63,9 %56,8 %75,6 %75,0 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 140 %- 155 %- 176 %- 132 %- 132 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 126 %0 %0 %- 254 %- 989 % 289,4%
Maksuvalmius
Quick ratio2,692,752,324,093,97 2,9%
Current ratio2,692,752,324,093,97 2,9%
Rahat ja rahavarat141143139131119 9,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)89,80000-
Nettokäyttöpääoma %-9,23 %0 %0 %-53,8 %- 156 % 190,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.