Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jalla Oy

Y-tunnus 2470018-3 46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta Perustettu 2011

Jalla Oy (Y-tunnus: 2470018-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (32,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,7 % ja ROE -8,0 %. Omavaraisuusaste oli 31,2 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
51,0 kEUR
-32,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,96 %
-8,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
11,0 kEUR
-15,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,909
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kanavamäki 2, Espoo 02380
Verkkosivu
www.jalla.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
30.12.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta
Sijainti
Kanavamäki 2, Espoo 02380
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jalla Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto69,081,054,075,051,0 32,0%
Bruttokate29,040,027,046,036,0 21,7%
Liiketulos (EBIT)4,005,00-3,008,001,00 87,5%
Nettotulos3,005,00-4,006,00-1,00 116,7%
Oma pääoma yhteensä-13,0-8,00-11,0-5,00-5,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,010,013,010,015,0 50,0%
Nettovelka12,010,015,013,011,0 15,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,80 %6,17 %-5,56 %10,7 %1,96 % 81,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,8 %22,2 %-14,3 %41,0 %5,71 % 86,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)24,0 %41,7 %-34,8 %52,2 %-8,00 % 115,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,5 %34,5 %-22,2 %57,1 %7,14 % 87,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,914,62-3,387,530,243 96,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste28,6 %40,0 %7,14 %50,0 %31,3 % 37,4%
Nettovelkaantumisaste (%)1 200 %1 000 %1 500 %1 300 %1 100 % 15,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %31,9 %19,8 %44,4 %20,0 %31,4 % 57,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,101,170,6151,000,909 9,1%
Current ratio1,401,671,002,001,36 32,0%
Rahat ja rahavarat5,002,001,0005,00-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,213,527,014,67,16 51,0%
Nettokäyttöpääoma %5,80 %4,94 %0 %6,67 %7,84 % 17,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.